ProEcoBiznes

Wentylacja

Wentylacja

Wentylacja dla domu i firm

układ wentylacji

Wentylacja to proces wymiany powietrza między pomieszczeniami a przestrzeniami zewnętrznymi, mający na celu usunięcie zanieczyszczonego powietrza i zamianą go na świeże. Źle działająca wentylacja sprzyja pojawianiu się pleśni i grzybów, pęcznieniu drewnianych mebli i podłóg oraz wielu innym, niechcianym procesom. Brak prawidłowej pracy wentylacji powoduje również dyskomfort funkcjonowania osobom przebywającym w takich pomieszczeniach.

Coraz większą uwagę zwraca się na dobrze działającą wentylację i systemy wentylacyjne. Dzięki dobrze dobranym systemom wentylacji można wysoce zminimalizować powstające zanieczyszczenia oraz ograniczyć gromadzenie się pary wodnej w budynkach. 

Oferujemy profesjonalny sprzęt wiodących marek na rynku. Zwracamy uwagę na jakość wykorzystanych materiałów i sposób wykonania urządzeń. Największą satysfakcję daje nam zadowolony i powracający klient, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy z należytą dokładnością i precyzją. Przygotowujemy projekt specjalnie pod życzenie i oczekiwania klienta. Przy doborze urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

W zależności od obiektu oraz charakteru stanowisk pracowniczych stosuje się różnego rodzaju urządzenia do wentylacji.

dla domu i biznesu

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach odbywa się na zasadzie różnicy gęstości powietrza (różnica temperatur powietrza). Niestety efektywność działania tego systemu związana jest z warunkami pogodowymi i nie zawsze daje wymagane efekty.

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna działa na zasadzie cyrkulacji powietrza za pośrednictwem wentylatorów. Ten system jest niezależny od warunków zewnętrznych. Dodatkowym plusem tego systemu jest możliwość regulacji cyrkulacji powietrza i temperatury. Wentylację mechaniczną można podzielić na kilka podgrup.

Rekuperacja

Coraz chętniej wybierana jest rekuperacja – system wentylacji mechanicznej pozwalający na odzyskiwanie ciepła z zużytego powietrza. Wymiana ciepła jest możliwa dzięki wymiennikowi wbudowanemu w urządzenie. Rekuperacja pozwala na utrzymanie optymalnych parametrów powietrza przy zdecydowanie mniejszym zużyciu energii.

wentylacja szczecin

Projekt, wykonanie oraz serwis wentylacji w Szczecinie i okolicach

Oferujemy szeroki zakres usług montażu i serwisu wentylacji na terenie Szczecina, Koszalina oraz pozostałych miejscowości na terenie całego województwa, w których skład wchodzi projektowanie, wykonawstwo oraz serwis systemów wentylacyjnych. Nasza oferta skierowana jest do branży przemysłowej, malarskiej, produkcyjnej, usługowej oraz dla budynków mieszkalnych. 

W zakres montażu wentylacji wchodzą m.in.:

nadzór montażu i uruchomienia instalacji

szkolenie w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń klimatyzacji

przeglądy okresowe – w zależności od specyfikacji pracy urządzeń

kontrola parametrów pracy urządzenia

wymiana wkładów filtracyjnych

kontrola stanu układu odpowiadającego za odprowadzanie skroplin

kontrola stanu wszystkich elementów mechanicznych

serwis uszkodzonego sprzętu

Produkcja komponentów do systemów wentylacji

Dostosowanie technologii systemu wentylacji

Najnowsze i najbardziej skuteczne rozwiązania

Wieloletnie Doświadczenie w montażu i serwisie

ProEcoBiznes

Kompleksowe wykonawstwo wentylacji

Siedziba firmy

Kanały społecznościowe