Wentylacja to proces wymiany powietrza między pomieszczeniami a przestrzeniami zewnętrznymi, mający na celu usunięcie zanieczyszczonego powietrza i zamianą go na świeże. Źle działająca wentylacja sprzyja pojawianiu się pleśni i grzybów, pęcznieniu drewnianych mebli i podłóg oraz wielu innym, niechcianym procesom. Brak prawidłowej pracy wentylacji powoduje również dyskomfort funkcjonowania osobom przebywającym w takich pomieszczeniach.

Coraz większą uwagę zwraca się na dobrze działającą wentylację i systemy wentylacyjne. Dzięki dobrze dobranym systemom wentylacji można wysoce zminimalizować powstające zanieczyszczenia oraz ograniczyć gromadzenie się pary wodnej w budynkach. 

Oferujemy profesjonalny sprzęt wiodących marek na rynku. Zwracamy uwagę na jakość wykorzystanych materiałów i sposób wykonania urządzeń. Największą satysfakcję daje nam zadowolony i powracający klient, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy z należytą dokładnością i precyzją. Przygotowujemy projekt specjalnie pod życzenie i oczekiwania klienta. Przy doborze urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

W zależności od obiektu oraz charakteru stanowisk pracowniczych stosuje się różnego rodzaju urządzenia do wentylacji.

Rozwiązania mechaniczne i grawitacyjne

Wentylacja grawitacyjna – cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach odbywa się na zasadzie różnicy gęstości powietrza (różnica temperatur powietrza). Niestety efektywność działania tego systemu związana jest z warunkami pogodowymi i nie zawsze daje wymagane efekty.

Wentylacja mechaniczna – cyrkulacja powietrza odbywa się za pośrednictwem wentylatorów. Ten system jest niezależny od warunków zewnętrznych. Dodatkowym plusem tego systemu jest możliwość regulacji cyrkulacji powietrza i temperatury. Wentylację mechaniczną można podzielić na kilka podgrup.

Coraz chętniej wybierana jest rekuperacja – system wentylacji mechanicznej pozwalający na odzyskiwanie ciepła z zużytego powietrza. Wymiana ciepła jest możliwa dzięki wymiennikowi wbudowanemu w urządzenie. Rekuperacja pozwala na utrzymanie optymalnych parametrów powietrza przy zdecydowanie mniejszym zużyciu energii.

Zapewniamy również profesjonalny serwis urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zatrudniamy wysokiej klasy serwisantów.

W zakres naszych usług wchodzą:

 • nadzór montażu i uruchomienia instalacji 
 • szkolenie w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń klimatyzacji
 • przeglądy okresowe – w zależności od specyfikacji pracy urządzeń
 • kontrola parametrów pracy urządzenia
 • wymiana wkładów filtracyjnych
 • kontrola stanu układu odpowiadającego za odprowadzanie skroplin
 • kontrola stanu wszystkich elementów mechanicznych
 • serwis uszkodzonego sprzętu

Serwis urządzeń wentylacyjnych

Automatyka i sterowanie

Specjalizujemy się w produkcji urządzeń automatyki przemysłowej, sterowania i elektroniki. Zapewniamy innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne z zachowaniem najlepszej precyzji, solidności i jakości dla systemów wentylacji bytowej i pożarowej.

Stosujemy aparaturę najlepszych producentów obecnych na rynku:

 • LG / LS Industrial Systems – przemienniki częstotliwości
 • Nenutec – siłowniki przepustnic i zaworów, zawory, higrostaty 
 • EL-Piast – moduły rozszerzeń,programowalne sterowniki PLC, zadajniki HMI, regulatory prędkości obrotowej,przetworniki różnicy ciśnień, przetworniki wilgotności i temperatury, czujniki temperatury
 • HK Instruments – presostaty Danfoss – przemienniki częstotliwości, termostaty przeciwzamrożeniowe

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie automatyki zapewniamy projekt spełniający wszystkie wymagania klienta przez dobór, produkcję po montaż odpowiedniego systemu.

Choszczno – Oczyszczalnia Ścieków

Miejsce Obsługi Podróżnych – droga S6

Zaplecze obsługi drogi S6 Nowogard-Wojcieszyn