ProEcoBiznes

Fotowoltaika dla Firm

zielona energia

Business 2.0

fotowoltaikadlafirm

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością nie tylko na świecie, ale także w Polsce. Fotowoltaika w krótkim czasie pozwala zaoszczędzić na pobieraniu prądu z tradycyjnych źródeł, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

Te dwie podstawowe zalety powodują, że coraz większa liczba rodzin decyduje się na tego typu inwestycje, które w pełni zaspokoją zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię.

Niezależnie od wielkości obiektu i jego zapotrzebowania, fotowoltaika może zaspokoić zapotrzebowanie każdego budynku, który został pod nią podłączony. Dzięki temu panele świetnie sprawdzą się także w mniejszych i większych firmach, gospodarstwach rolnych czy nawet
galeriach handlowych.

zielona strategia

Twojej firmy

Poszukując dopasowanego do potrzeb swojej firmy systemu paneli słonecznych należy pamiętać, że instalacja ta dostępna jest w dwóch podstawowych modelach: on-grid oraz off-grid.

Niezależnie od wybranego modelu, fotowoltaika zapewnia:

– oszczędność finansową,
– niezależność energetyczną,
– niezależność pod względem rosnących stawek,
– możliwość dodatkowego zysku (przy systemie on-grid),
– około 25-letnią gwarancję (zależnie od producenta),
– korzystne sposoby dofinansowania,
– przyjazność dla środowiska.

Niezależność w Twoim biznesie

Dopasowanie systemu zależne jest od położenia geograficznego obiektu firmy, na którym chcemy zamontować panele, a także od sposobu, za pomocą którego chcemy korzystać z pobranej energii. Pierwszy z nich (on-grid) przystosowany jest do instalacji zintegrowanych z siecią zakładu energetycznego, który umożliwia sprzedawanie nadmiaru pobranego
prądu dystrybutorowi energii elektrycznej.

Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko zaoszczędzenie na pozyskiwaniu prądu z tradycyjnego źródła, które z roku na rok podnosi opłaty, ale także odsprzedawanie mu nadwyżek energii. Aby obiekt spełniał te wymogi należy całą instalację wyposażyć również w licznik dwukierunkowy oraz inwerter do zmiany prądu stałego na zmienny. System off-grid wyłączony jest z ogólnej sieci energetycznej, dlatego nie ma możliwości odsprzedaży prądu, jednak można go wewnętrznie magazynować i wykorzystać, gdy praca paneli jest ograniczona lub w przypadku awarii.

Dzięki tym rozwiązaniom, fotowoltaika zapewnia firmie całkowitą niezależność energetyczną, która przekłada się nie tylko na oszczędność finansową, ale także naturalną.

Zielona Energia

Analiza Potrzeb

Niezależność W Każdych Warunkach

Wieloletnie Oszczędności

ProEcoBiznes

Eco rozwiązania dla firmy

Siedziba firmy

Kanały społecznościowe