ProEcoBiznes

Fotowoltaika dla Firm

zielona energia

Fotowoltaika dla firm - Korzyści

fotowoltaikadlafirm

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością nie tylko na świecie, ale także w Polsce. Instalacje fotowoltaiczne w firmach w krótkim czasie pozwala zaoszczędzić na pobieraniu prądu z tradycyjnych źródeł, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

Te dwie podstawowe zalety powodują, że coraz większa liczba rodzin decyduje się na tego typu inwestycje, które w pełni zaspokoją zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię.

Niezależnie od wielkości obiektu i jego zapotrzebowania, fotowoltaika może zaspokoić zapotrzebowanie każdego budynku, który został pod nią podłączony. Dzięki temu panele świetnie sprawdzą się także w mniejszych i większych firmach, gospodarstwach rolnych czy nawet
galeriach handlowych.

zielona strategia

Opłacalność fotowoltaiki w firmach

Dopasowanie systemu zależne jest od położenia geograficznego obiektu firmy, na którym chcemy zamontować panele, a także od sposobu, za pomocą którego chcemy korzystać z pobranej energii. Pierwszy z nich (on-grid) przystosowany jest do instalacji zintegrowanych z siecią zakładu energetycznego, który umożliwia sprzedawanie nadmiaru pobranego
prądu dystrybutorowi energii elektrycznej.

Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko zaoszczędzenie na pozyskiwaniu prądu z tradycyjnego źródła, które z roku na rok podnosi opłaty, ale także odsprzedawanie mu nadwyżek energii. Aby obiekt spełniał te wymogi należy całą instalację wyposażyć również w licznik dwukierunkowy oraz inwerter do zmiany prądu stałego na zmienny. System off-grid wyłączony jest z ogólnej sieci energetycznej, dlatego nie ma możliwości odsprzedaży prądu, jednak można go wewnętrznie magazynować i wykorzystać, gdy praca paneli jest ograniczona lub w przypadku awarii.

Dzięki tym rozwiązaniom, fotowoltaika zapewnia firmie całkowitą niezależność energetyczną, która przekłada się nie tylko na oszczędność finansową, ale także naturalną.

Dofinansowanie do fotowoltaiki

W ramach dofinansowania do fotowoltaiki dla firm w 2022 roku przewidziano szereg możliwości wspierających zieloną transformację polskich przedsiębiorstw. Dostępne są programy wspierające dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej na poziomie rządowym oraz regionalnym. 

Wyróżniamy dwie możliwe formy udzielenia pomocy finansowej dla przyszłej instalacji PV: bezzwrotne dotacje oraz pożyczki na preferencyjnych warunkach. 

Zielona Energia
Analiza Potrzeb
Niezależność W Każdych Warunkach
Wieloletnie Oszczędności
ProEcoBiznes
Eco rozwiązania dla firm

Siedziba firmy

Kanały społecznościowe