ProEcoBiznes

Fotowoltaika dla domu

zielona energia

Energia dla domu z paneli Słonecznych

Wciąż rosnące koszty energii, a także wyniszczanie środowiska naturalnego sprawiają, że warto zdecydować się na proekologiczne i alternatywne źródła energii, jakim jest słońce. Nowoczesna fotowoltaika oferuje szereg rozwiązań dla
domów, które skutecznie i trwale obniżają miesięczne koszty związane z pobieraniem tradycyjnego źródła prądu i emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Niezależnie od wybranego systemu panele fotowoltaiczne będą służyły bardzo długi czas, a ich inwestycja zwróci się w ciągu kilku pierwszych lat. 

Nasze instalacje fotowoltaiczne wytwarzają zieloną energię na terenie Szczecina i sąsiadujących miejscowości.

zielona strategia

Fotowoltaika dla domu jako źródło zielonej energii

Aktualnie na rynku dostępne są dwie metody pozyskiwania naturalnego źródła energii ze względu na miejsce montażu konstrukcji. Są to panele dachowe oraz gruntowe, których instalacja i sposób użytkowania nieco się między sobą różni.

System fotowoltaiki montowanej na dachu to zdecydowanie niższe koszty samej instalacji ze względu na aktualną powszechność tego rodzaju rozwiązania. W tym przypadku konieczny jest jednak przemyślany projekt ustawienia dachu, jego kąt nachylenia oraz kierunek, który ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wydajność instalacji fotowoltaicznej.

Dodatkowym atutem tego rodzaju rozwiązania jest także lepsze zagospodarowanie przestrzeni, której powierzchnia użytkowa nie zostaje w żaden sposób ograniczona,
w przeciwieństwie do paneli montowanych gruntowo.

Ograniczony dostęp do instalacji dachowej zapewnia także mniejsze ryzyko uszkodzenia jej przez osoby trzecie, a także grad, wiatr czy deszcz, ponieważ system ten jest całkowicie odporny na warunki zewnętrzne.

oszczędzaj pieniądze i planetę dzięki panelom fotowoltaicznym

Wielkość konstrukcji uzależniona jest od potrzeb domu. Zależnie od zaplanowanych w niej urządzeń oraz rozwiązań, które wymagają określonej ilości energii ustala się zapotrzebowanie budynku.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od złożoności i wymagań instalacji powierzchnia dachu domu jednorodzinnego jest całkowicie wystarczająca, by zapewnić stały i adekwatny do potrzeb budynku dostęp do zielonej energii, która zasili cały dom i jego otoczenie.

Zainstalowany system magazynowania energii pozwala na korzystanie z prądu niezależnie od pogody i warunków panujących na zewnątrz, co czyni go najbardziej bezpiecznym, ekologicznym i, co najważniejsze, efektywnym źródłem energii.

Zielona Energia
Analiza Potrzeb
Niezależność W Każdych Warunkach
Wieloletnie Oszczędności
ProEcoBiznes
Eco rozwiązania dla domu

Siedziba firmy

Kanały społecznościowe