Klimatyzacja to proces wymiany powietrza, mający na celu zapewnić optymalną temperaturę i wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. Klimatyzację wykorzystuje się by zapewnić komfort funkcjonowania osobom przebywającym w zamkniętych pomieszczeniach. Niektóre gałęzie przemysłu narzucają na pracodawców spełnienie tych warunków (np. przemysł elektroniczny).

W ramach naszej oferty możecie Państwo liczyć na:

– wizję lokalną oraz dobór najlepszego rozwiązania,

– przygotowanie przewiertu oraz montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej zgodnie z ustaleniami zarządcy budynku,

– przeprowadzanie prób szczelności klimatyzacji,

– uzupełnienie czynnika w układzie, 

– uruchomienie systemu oraz szkolenie dla załogi.

Montaż i sprzedaż

Decydując się na konkretny układ klimatyzacji należy wziąć pod uwagę miejsce instalacji urządzenia. Zestaw klimatyzacji można podzielić na dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną. Zewnętrzna jednostka połączona jest szybkozłączką z rurami doprowadzającymi do jednostki wewnętrznej. Odpowiednia odległość między tymi elementami pozwala na szybsze działanie zestawu przy jednoczesny, zmniejszeniu eksploatacji urządzenia.

Warto pamiętać, że klimatyzacja wymaga cyklicznych przeglądów dzięki którym ograniczymy ilość kurzu i pyłu w układzie. Regularny serwis klimatyzacji skutecznie wyeliminuje grzyby, bakterie i wirusy znajdujące się szczególnie w parowniku jednostki wewnętrznej.

W naszej ofercie dostępne są urządzenia klimatyzacyjne popularnych marek takich jak Toshiba, LG, Mitsubishi Electric, Fuji Electric.

Doradca techniczny przygotuje projekt układu klimatyzacji odpowiadający Państwa wymaganiom. 

Zapraszamy do kontaktu.

Nowogard